O nas

Zespół projektu ODKRYJ BESKID

ODKRYJ BESKID to zespół pasjonatów i ekspertów mających na celu promowanie Beskidu Sądeckiego zarówno wśród turystów jak i mieszkańców. Pragniemy poszerzyć wiedzę, oraz zaprezentować w jak pięknym i wyjątkowym miejscu żyjemy. Chcemy, żeby każdy mieszkaniec mógł być swego rodzaju ambasadorem swojej małej ojczyzny; przekazując przyjaciołom i znajomym z innych stron Polski i świata, że warto odwiedzić nasz region i poznać jego smaki, folklor i koloryt o każdej porze roku. Pochodzimy z Muszyny. Jesteśmy przewodnikami, fotografami, osobami spędzającymi bardzo aktywnie czas, na wiele sposobów. Wyszukujemy ciekawe, mało poznane miejsca, tworzymy nowe “produkty” i pokazujemy znane miejsca w nowym świetle.

Konrad Rogoziński

Stanowisko: Właściciel projektu ODKRYJ BESKID

Pomysłodawca i Właściciel projektu ODKRYJ BESKID. Fotograf z pasji i zawodu. Podróżnik i przedsiębiorca. Honorowy Przyjaciel Ziemi Sądeckiej. Zawodowo związany z turystyką, zwłaszcza tą dotyczącą regionu Sądeckiego.

W 2007 roku w Wyższej Szkole Przedsiebiorczości obronił pracę dyplomową pod tytułem „Możliwości rozwoju turystycznego w Gminie Muszyna w oparciu o walory naturalne i atrakcyjność położenia”. Można śmiało rzec, że czas zbierania materiałów fotograficznych oraz tekstowych do pracy dyplomowej były ziarnem i początkiem wizji projektu Odkryj Beskid. Wizja z czasem dojrzewała i ewoluowała, a prace w jego jednoosobowym składzie trwały kilka lat. Teraz postanowił budować zespół, dzięki któremu owoce tych prac będą mogłu ujrzeć światło dzienne.

Wcześniej z pasji, a od 2009 roku równolegle zawodowo zajmuje się fotografią. Jego baza fotografii z regionu Sądeckiego to obecnie ponad 5000 obrobionych, gotowych do użycia w celach komercyjnych i niekomercyjnych plików, i stale z każdym rokiem rośnie. Jego prace publikowane były m.in w czasopiśmie National Geographic, Wprost (stała współpraca) i wielu regionalnych i lokalnych wydawnictwach, przewodnikach oraz materiałach promocyjnych regionu Sądeckiego. Jest również autorem jednej z części ogólnopolskich wystaw plenerowych projektu POLSKA NAJ.  

Jest przedsiębiorcą i właścicielem agencji fotograficznej PHOTOGENIUM – głównego partnera i inwestora projektu Odkryj Beskid. Prowadzi również inne równoległe projekty mające na celu zwiększenie efektywności działań, ktore są w fazie rozwoju i testowania. Swoimi działaniami marketingowymi stara się przyczynić do popularyzacji i promocji Beskidu Sądeckiego, z którego serca – Muszyny pochodzi. Poza ukochanym regionem, uwielbia podróże, z których stara się przywozić inspiracje promocyjne, które mogą być zaimplementowane na poslkim gruncie.

Zuzanna Długosz

Stanowisko: Manager projektu Odkryj Beskid

Manager i ambasador projektu ODKRYJ BESKID. Przewodnik, animator i organizator czasu wolnego. Uwielbia miejsce, gdzie mieszka i chętnie prezentuje je innym z wielką pasją.

Zuzanna Długosz, w 2005r. w PWSZ w Nowym Sączu obroniła z wyróżnieniem pracę licencjacką pt. „Działania wewnętrzne Public Relations w przedsiębiorstwie turystycznym, na przykładzie Biura
Podróży „Jordan” w Krakowie, a w 2015r. uzyskała tytuł mgr w WSB-NLU w Nowym Sączu broniąc pracę pt. „Bariery zarządzania wiedzą na przykładzie BP „Jordan” w Krakowie.

W latach 2009-2017 zdobywała doświadczenia na różnych stanowiskach i przy różnorodnych projektach. Pracowała jako przedstawiciel handlowy, manager w **** krynickich hotelach, koordynataor prac niań hotelowych, przewodnik, manager ogrodów biblijnych. Od 2012r. tworzy i organizuje konkursy i wystawy. Uczestniczyła w licznych szkoleniach dotyczących profesjonalnej
obsługi klienta. W 2017r. otrzymała certyfikat kwalifikacji zawodowych w zawodzie Technik Pszczelarz, rozpoczęła współpracę z Polskim Towarzystwem Przyrody proNatura z Wrocławia (rozpoczęcie działalności na fb: Sądeckiego Centrum Informacji o Podkowcu Małym).

Muszynianka z pochodzenia, zamieszkania, zamiłowania i zameldowania. Wyjeżdża poza Sądecczyznę tylko wtedy, kiedy są organizowane ciekawe szkolenia, albo pojawia się okazja opowiedzieć o bogactwie Sądecczyzny. Jej motto zwodowe to: „Zrób dzisiaj to, czego innym się nie chce. Jutro będziesz mieć to o czym inni marzą”. Gdy pracuje jest Babą z gór. Z nią musi być ciekawie i niestandardowo. Z nią spacer po sądeckich miejscowościach będzie niezapomniany a kreatywne warsztaty tematyczne dla dzieci i dorosłych odkryją nowe hobby i będą nietuzinkowe.
Projekt Odkryj Beskid, którego jest managerem poczuła już w zalążku i jest jego prawdziwym ambasadorem.

Patrycja Furca

Stanowisko: Redaktor ds. tras rowerowych

Zapalona cyklistka. Specjalistka od tras rowerowych w regionie Sądeckim i tras do niego prowadzących. Kipiąca energią i chęcią do działania Muszynianka. Współtwórczyni projektu ROWEROWA DOLINA POPRADU.

 

Maciej Zwierz

Stanowisko: Filmowiec i montażysta

Pasjonat fotografii, grafiki i filmowania. Zajmuje się równiez montażem filmów w projekcie ODKRYJ BESKID. Łączy obecnie te aktywności z marketingiem i social mediami w życiu zawodowym. Członek zespołu twórców filmowych STUDIO FRONT.