Pierwszy raport zimowy

Aktualne warunki na stokach narciarskich w Beskidzie Sądeckim

Mroźna, późno-jesienna aura pozwoliła zarządcom stacji narciarskich w Beskidzie Sądeckim na planowane naśnieżanie stoków. Warto odnotwać, że jako pierwsza w tym sezonie swe podwoje otworzyła Tylicka stacja Master-Ski. Przedstawiamy poniżej świeży raport okraszony fotografiami autorstwa Konrada Rogozińskiego.

Krynica-Zdrój

Słotwiny Arena

Słotwiny Arena przygotowują się pełną parą, start stacji to kwestia kilku dni. Z informacji z pierwszej ręki dowiedzieliśmy się, że właściciele szykują nowe udogodnienia i atrakcje, konkrety po niedzieli.


Henryk-Ski

Stacja narciarska w samym centrum miasta? Owszem, w Krynicy-Zdrój reprezentantem takiej lokalizacji jest wydłużony w tamtym roku o kilkaset metrów stok należący do Henryk-Ski, którego solidne śnieżenie świadczy o rychłym uruchomieniu tej stacji.


Kolej Gondolowa – Jaworzyna Krynicka

Największa stacja narciarska w Beskidzie Sądeckim – Kolej Gondolowa – Jaworzyna Krynicka śnieżenie zaczęła już w tamtym tygodniu, ale z racji długości tras pracy jest sporo. Czekamy na konkrety ze strony właścicieli, ale zdaje się, że to będzie jedna z najpóźniej otwartych stacji w regionie. Komunikat z serwisu www właścicieli: „Już dzisiaj zapraszamy od soboty 1 grudnia. Do czasu uruchomienia stacji narciarskiej (zakładamy, że stanie się to w połowie grudnia) kolej gondolowa będzie czynna w weekendy od 9:00 do 16:00 natomiast w tygodniu od 10:00 do 16:00. Zapraszamy”.


Kompleks Narciarski Słotwiny

Śnieżenie trwa również w Kompleks Narciarski Słotwiny w Krynicy-Zdrój. Najnowszy komunikat w mediach społecznościowych właścicieli brzmi: „Sezon zimowy coraz bliżej! Nasze armatki pracują bez przerwy, datę otwarcia podamy już za niedługo.”


Tylicz

Master-Ski

Jako pierwsza stacja w regionie swe podwoje otworzyła Master-Ski w Tyliczu. Wyciągi czynne, – w weekend (01-02.12) g. 9-17 – w tygodniu (03-07.12) g. 15-18


Tylicz Ski

Od dziś również druga stacja narciarska w Tyliczu jest juz otwarta – Stacja Narciarska Tylicz.ski. Otwarte od 9-17. Promocyjne ceny karnetów – całodniowy normalny 50 zł, ulgowy 45 zł.


Rytro

Ryterski Raj

W Dolinie Popradu również przygotowania w toku. Stacja Narciarska Ryterski Raj informuje o nieodległym terminie otwarcia stacji i zaprasza do obserwowania najnowszych postów na swoim fanpage’u.


Wierchomla Mała

Dwie Doliny Wierchomla Mała

Według oficjalnej informacji od właścicieli obiektu Dwie Doliny, w Wierchomli Małej planuje się otwarcie stoków na dzień 8 grudnia. Niestety wyciągi po stronie Szczawnika w Gminie Muszyna w tym roku nie będa czynne, z powodu braku porozumienia między właścicielami stacji a właścicielami gruntów.


Leave a Reply