Wernisaż wystawy w Dworku Starostów podczas Święta Muszyńskich Ogrodów

Wernisaż wystawy w Dworku Starostów podczas Święta Muszyńskich Ogrodów

 

Po kilku miesiącach prezentacji w innych miastach Małopolski i Sądecczyzny, w końcu udało nam się dotrzeć do Muszyny – miasteczka, któremu poświęcona jest spora część obecnego cyklu wystawy. Nasz wernisaż był wydarzeniem towarzyszącym dorocznemu Świętu Ogrodów Muszyńskich, a ugościł nas nasz partner – Dwór Starostów podlegający MGOK w Muszynie.

Mapy użyte na tablicach wystawowych udostępnione zostały przez naszego partnera – Wydawnictwo Compass, za co serdecznie dziękujemy!

Fotografie i tekst: © Konrad Rogoziński

Miejsce wystawy:

Fotografie dla celów marketingowych zapewnia:

Wernisaż wystawy – pierwszy raz w Muszynie!

Tradycyjnie, barwną opowieść o regionie, tym razem jednak głównie przez pryzmat Historycznego Państwa Muszyńskiego i samej Muszyny zapewniła nasza Baba z Gór – Zuzanna Długosz. Używając obrazowej formy prezentacji – fotogramów stworzonych przez Konrada Rogozińskiego na bazie jego fotografii, Zuza zabiera nas w bardzo ciekawą podróż po Dolinie Popradu i jego szeroko pojętej zlewni, co pozwala objąć opowieścią również Gminę Krynica.

Dwór Starostów w Muszynie

Jest to stosunkowo nowe miejsce na mapie atrakcji turystycznych w Muszynie. O ile stary Dwór starostów istniał dziesiątki, a jego niektóre elementy nawet setki lat, jego piękna rekonstrukcja nie ma jeszcze nawet 5 lat. Jednakże renowacja jego oraz Muzeum Państwa Muszyńskiego była przyczynkiem do stworzenia całego kompleksu kulturalnego. W tym roku do użytku został oddany nowy park za Domem Starostów oraz Dom Garncarza – niezwykła atrakcja turystyczna oferująca warsztaty, naukę dawnego rzemiosła, m.in. lepienie przedmiotów z gliny.

Wystawa w Dworze Starostów będzie prezentowana jeszcze do dnia 5 sierpnia 2018 roku, serdecznie zapraszamy!

Partnerzy:

Kawiarnia Dworek Starostów z Muszyny, Agencja fotograficzna Photogenium z Krynicy-Zdroju, Przewodniczka i animatorka czasu wolnego Baba z GórGmina Uzdrowiskowa Muszyna, Pensjonat willa Trela z Muszyny, Biuro turystyczne Vector z MuszynyRestauracja Cristalpatio z Krynicy-ZdrojuWydawnictwo Compass z Krakowa, Rowerowa Dolina Popradu,

Galeria z wydarzenia

©Konrad Rogoziński

 

Leave a Reply