Wernisaż wystawy „Odkryj Beskid ze smakiem” – w restauracji Cristalpatio – 9 czerwca

Wernisaż wystawy „Odkryj Beskid ze smakiem” – w restauracji Cristalpatio

 

Wymyśliliśmy ostatnio nową formułę prezentacji i promocji regionu oraz podmiotów lokalnych związanych z obsługą turystyki. A mianowicie połączenie wystaw o regionie Beskidu Sądeckiego z degustacją dań regionalnych i innych z oferty restauracji będącej naszym partnerem. Program pilotażowy zdecydowaliśmy się  wdrożyć u naszego partnera pod kątem gastronomii i wynajmu sal konferencyjnych i okolicznościowych – restauracji Cristalpatio z Krynicy-Zdroju.

Mapy użyte na tablicach wystawowych udostępnione zostały przez naszego partnera – Wydawnictwo Compass, za co serdecznie dziękujemy!

Fot. ©Konrad Rogoziński

Wernisaż wystawy – pierwszy raz w Krynicy-Zdroju!

Tradycyjnie, barwną opowieść o regionie, tym razem jednak głównie przez pryzmat lokalnych przysmaków i tradycji gastronomicznych Beskidu Sądeckiego zapewniła nasza Baba z Gór – Zuzanna Długosz. Używając obrazowej formy prezentacji – fotogramów stworzonych przez Konrada Rogozińskiego na bazie jego fotografii, Zuza zabiera nas w bardzo ciekawą podróż po Dolinie Popradu i jego szeroko pojętej zlewni, co pozwala objąć opowieścią również Gminę Krynica.

Sądecki Włóczykij, a co to za Gość?

Nowością było dodanie do panelu prezentacyjnego nowego członka naszej załogi – sądeckiego blogera Sądecki Włóczykij, który zwięźle i gładko opowiedział nam o geologii naszych terenów, o wodach mineralnych oraz geologicznych ciekawostkach, o których próżno szukać informacji w przewodnikach turystycznych. Ważnym tematem podjętym w dyskusji był temat Łemkowszczyzny. Nasz Kuba, jako ekspert w tej dziedzinie bardzo ciekawie i szczegółowo opowiedział ich historię i niuanse związane z ich życiem i funkcjonowaniem jako mniejszości narodowej w czasach obecnych. Sami przedstawiciele Łemków obecni na sali, byli zaciekawieni i dowiedzieli się nowych rzeczy o sobie samych.

Restauracja Cristalpatio w Krynicy-zdroju

Znajdująca opodal Pijalni Jana Restauracja Cristalpatio zachwyca swoją architekturą i klimatem. Podczas naszego wernisażu zapewniła darmowa degustację w formie bufetu „finger menu”, a dla zaproszonych Vipów karty rabatowe oraz upominki z lokalnymi specjałami, za co serdecznie dziękujemy! Restauracja Cristalpatio to znakomite miejsce na obfity, smaczny obiad, romantyczną kolację, a przede wszystkim miejsce na wszelkiego typu imprezę okolicznościową lub biznesową, typu konferencje, spotkania i panele biznesowe. Szczerze polecamy, współpracując na różnych polach juz od lat!

Wystawa będzie prezentowana jeszcze do dnia 21 czerwca 2018 roku, serdecznie zapraszamy!

Partnerzy: Restauracja Cristalpatio z Krynicy-Zdroju, Drukarnia Positive Colors z Muszyny, Agencja fotograficzna Photogenium z Krynicy-Zdroju, Przewodniczka i animatorka czasu wolnego Baba z GórCentrum Kultury z Krynicy-Zdroju, Wydawnictwo Compass z Krakowa, Rowerowa dolina Popradu, Gmina Uzdrowiskowa Muszyna.

Galeria z wydarzenia

©Konrad Rogoziński

 

Leave a Reply