Dzień Ziemi 2018 i inauguracja akcji „Czysty Poprad”

Dzień Ziemi 2018 i inauguracja akcji „Czysty Poprad”.

 

W dniu 25 kwietnia 2018 w zainaugurowaliśmy naszą nieoficjalną (póki co) akcję pod roboczą nazwą “Czysty Poprad”. Polega ona na usuwaniu śmieci z brzegów w okolicy dzielnicy Zapoporadzie. Prelekcję o ekologii dla młodzieży poprowadziła Zuzanna Długosz. Mamy nadzieję na utworzenie cyklu tych akcji w przyszłości oraz zaangażowanie się większej liczby podmiotów.

 

Jako, że trzy dni temu był Dzień Ziemi, w porozumieniu z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Muszynie zorganizowaliśmy akcję sprzątania brzegów Popradu, z nieczystości spływających do nas po każdej zimie od strony Słowacji. Nam, jako projektowi Odkryj Beskid zależy głównie na otoczeniu w Dolinie Popradu, ale młodzież szkolna działała również w centrum Muszyny, w rejonie szkoły.

 

Dziękujemy za pomoc Panu mgr Andrzejowi Gancarzowi, wychowawczyniom nauczania początkowego: Pani mgr Dorota Gancarz, Pani mgr Bozena Wiechnik, Pani mgr Justyna Klimczak, Pani mgr Barbara Kaplon, Pani mgr Malgorzata Mirek, Pani mgr Marzena Lizon, mgr Pani Katarzyna Sułkowska-Guzik oraz firmie PGK za odbiór zebranych śmieci.

 

Zapraszamy do pomocy i współpracy przy kolejnych edycjach wszelkie stowarzyszenia, grupy nieformalne oraz osoby prywatne.

Fot. ©Konrad Rogoziński

Leave a Reply